Bleach RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.

YazarMesaj
Eyvah Admin
Genel Yönetici
Genel Yönetici
Eyvah Admin

Kadın
Nereden : Nereye...
Lakap : Admin
Ruh Hali : Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.  Images12

Karakter
Zanpakutou: Yönetim Paneli asddasdasd
Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.  Left_bar_bleue9999999/9999999Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.  Empty_bar_bleue  (9999999/9999999)

Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.  Empty
MesajKonu: Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.    Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.  Icon_minitimeC.tesi Eyl. 10, 2011 6:18 pm

Öncelikle kurguyu açiklamakla başlamak istiyorum. Kurgumuz normal Bleach üzerinden giden; ancak karakterlerin tamamen orjinal olan bir kurgudur. Bleach'te ki gibi; takimlar, Hollowlar, Kaptan ve teğmenler, Arancarlar, hatta ve hatta Lasnoches, gizli gölet gibi Bleach'in içinde geçen tüm mekanlar da bulunmaktadir. Bulunmayan şey ise Bleach'in karakterleridir. Yani siz, Karakura town'da İchigo ile karşilaşamazsiniz; Las noches'te Aizen ile dövüşemezsiniz. Diğer karakterlere olduğu gibi 1. takim kaptani yaşli Yamamoto değildir, benim.
1- Hiç orjinal karakter yok mu?
Bir tek Urahara bulunmaktadir. Dünya da yaşayan Urahara, hepmizin bildiği üzere Urahara Shop adli dükkanda bazi malzemeler satmaktadir. Bunun dişinda orada yer altinda gizli bir antreman alani vardir. Oradan dünya- Soul society geçişleri yapilacaktir. Urahara dişinda başka orjinal karakter yoktur. Dükkanda çalişanlari bile kafanizdan yazabilirsiniz. Ve evet, Yoruichi, konuşan kedimiz de yok.
2- Ben büyük dört klanin bir üyesi olmak istiyorum (misal Kuchiki klani) ne yapacağim?
Sitemizde büyük dört klan yoktur. Ama bu yine de sizin uydurduğunuz büyük klanlardan geliyor olmanizi etkilemez.
3- Ad soyad işi ne olacak?
Güzel soru. Hiçbir şekilde orjinal karakterlerin adi ve soyadi kullanilmayacaktir. Bunun dişinda çok bilinen animelerden (özellikle de NARUTO) direk olarak ad sayad almak yasaktir. ad bulmak için bu siteyi kullanabilirsiniz:
http://www.behindthename.com/
4- Adim soyadim tamam, karakterim orjinal şimdi ne yapacağim?
Öncelikle karakter oluşturmalisiniz bunun için buradaki örnek forma göre -keyfinize göre bir şeyler ekleyerek, fakat çikarmayarak- Yeni konu başliği altinda yazmalisiniz. İkinci adim BuradanKarakteriniz shinigami ise zanpaktou; Hollow ise salinim yaratmaktir. Daha sonra Puanlama için Buraya bir örnek rp yazmalisiniz. Her şey onaylandiktan sonra rpye başlayabileceksiniz.
5- Örnek rp tam olarak nedir?
Bu rp size ait olmali , düzene uygun (paragraflarin doğru yerde ayrilmiş olmasi), Renklendirmesi doğru (özellikle de konuşma bölümleri için), uzunluğu yeterli (word sayfasinda, times new roman ile 9 punto, bir sayfa), ve konusu özgün olmalidir. İçeriği bleach ya da geçmiş zaman olmak zorunda değildir. Her türlü rp kabul edilir. Yalniz bu rpyi özenli yazmaniz gerekmektedir; çünkü bu rpden alacağniz puan, rp'ye başlama puaniniz olacaktir. Leveliniz, güç dağilimlariniz ve rütbeniz bu puana göre belirlenecektir.

-Level sistemi
https://bleachrpg.yetkin-forum.com/t380-level-sistemi
bu başlik altindan puanlamada aldiğiniz puanda kaçinci level olduğunuzu ve rütbenizi görebilirsiniz. Misal, Kaptan olmak istiyorsaniz Kaptanlik adi altinda belirtilen puani geçmeden bir takim kaptanliğiniz başvurmayiniz.
Shikai ve Bankai konusunda ise, Puani geçtiniz diye açtiniz sayilmiyorsunuz. Bunu karakteri yaratirken belirtmelisiniz. Yani puaniniz isterse 88 olsun, belirtilmediği ya da 'shikai açiş rpsi' yapilmadiği sürece shikainiz bile olmayacak.
Vaizardlik sitede şuan bulunmamaktadir. Daha sonra seçeceğim rastgele kişiler puanlari artmadan vaizard olacaklar. Savaşta da vaizardlar kendi puanlarina göre değerlendirelecekler. Maske için ayri bir puanlama rpsi yapacaklar ve bu puanlama sonucunda aldiklari puan maske açtiklari sirada onlara eklenecektir. Tabii bu puanla maske süresi vb. şeylerde belirlenecektir.

-Güç dağilimi
https://bleachrpg.yetkin-forum.com/t372-guc-dalm
bu başlik altindanda hangi alana üyeyleniz onun güç dağilimini göreceksiniz. Puanlamada aldiğiniz puani o beş alana istediğiniz gibi paylaştirarak güç tablonuzu oluşturacaksiniz.
Ancak dört kismi boş birakip tüm puanlari bir kisma verme gibi bir şey olmayacak. En fazla yalniz ve yalniz bir kisma sifir puan verebilirsiniz. Dört kisimda kesinlikle puan olmalidir. Bir güce en fazla 30 puan verilebilmektedir. Ayrica güç dağilimini savaş sirasinda değiştiremezsiniz.
Lüften güç dağiliminizi imzanizda belirtiniz.

-GM sistemi
GM= game master. Gm olan kişi veya kişiler sizin savaşlarinizdaki sonuçlari belirleyecektir.
GM genellikle savaşlarda, daha genel almak gerekirse her türlü maceranızda başınızın belası olan kişidir. Ne o kişi olmadan rp yapabilirsiniz, ne de o gelince olmasını dilersiniz.
GM, sonucunu yazmadığınız saldırınıza, npc'nin yaptığı savunmayı, sonra da sonucu yazar. NPC leri ve konuşmalarini, hareketlerini GM yönetir. Yani bir savaşta GM ile rp yapiyorsaniz 'vurdum, öldü' yazamazsiniz.
*NPC nedir?
Non-Player Character yani bizim aklimizdan yarattiğimiz karakterlerdir.
NPC genel olarak rpg'lerde kontrol edemediğiniz fakat etkileşime girebildiğiniz karakterler için kullanılır. NPC'ler doğrudan veya dolaylı olarak hikayeye veya senaryoya katkıda bulunabilir veya sadece orada bulan bir karakter olabilir. Bir rol yapma oyununda NPC'ler GM'ler tarafından kontrol edilir.
not: biz rplerde genelde npc'leri önceden sizin yaratip, betimlemenize izin veriyoruz. Sonra o karakter GM'in konrolüne geçiyor.

-Rütbe Sistemi:
Rütbe atlamak için, anime/manga'da kullanılan yöntemleri kullanmalısınız.
Fuku-taichou olmak için shikai açmalı -ki bunun için gereken puani aldiktan sonra Admin'in onayı gerekmeli- Taichou olmak içinse bir kaptanı düelloda adil bir şekilde yenmelisiniz. Şu anda az sayi olduğundan Taichou olmak için, bizim belirlediğimiz, güzel ve verimli rp yapan kişileri sinamaya sokarak aralarindan seçim yapacağiz.
https://bleachrpg.yetkin-forum.com/t524-takmlar
Bu başlik altinda açik olan pozisyonlara başvurarak rütbenizi alabilirsiniz.

#Peki ben Shinigami, Hollow ya da Quincy oldum; ama hangi yeteneklerim olduğunu nereden bileceğim? Ne yapacağim?
Bunun için 'Rehberler' adi altinda bölüme göz atmalisiniz. Kafanizdaki sorun hala çözülmediyse Bu başlik altinda yeni konu açarak sitedeki insanlara danişabilirsiniz.
Bazi linkler;
Shinigamiler için Kidoular (Yanlarinda gereken puanlar belirtilmiştir)
Quincyler için Yetenekler
Hollowlar için Teknikler (Hepsini değil, Sadece Sanilimda belirtilen teknikleri kullanabilirsiniz.)
https://bleachrpg.yetkin-forum.com

Genel Bilgi: Site kurgusu, sistemimiz.
1 sayfadaki 1 sayfası