Bleach RPG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Rp Puanlama ~Gallent~

2 posters
YazarMesaj
Grimiore Gallent
Yeni Üye

Erkek

Karakter
Zanpakutou:
Rp Puanlama ~Gallent~ Left_bar_bleue36/100Rp Puanlama ~Gallent~ Empty_bar_bleue  (36/100)

Rp Puanlama ~Gallent~ Empty
MesajKonu: Rp Puanlama ~Gallent~   Rp Puanlama ~Gallent~ Icon_minitimePerş. Tem. 12, 2012 5:37 pm

Henüz hiçbir şeyden habersiz genç ruh hayattan bıkmış bir halde yeşil çimlerin üzerinden kalktı. Gözlerini yakan güneşe doğru dönmüş kafasını çevirdi ve ayağa kalktı. Yapacak bir şey bulamadığından küçükken gizlice yaptığı ağaç evine gitmeye başladı. Ağaç eve girdiğinde gözleri doldu küçüklük anıları canlanmıştı. Ailesi onun yüzünden tartıştığı zaman farkettirmeden buraya gelir ve ağlardı. O zamandan beri yanaklarından dökülen göz yaşları tahtaları aşındırmıştı. Aslında farkettirmeseler de ailesi durumunu biliyor ve ona üzülüyorlardı. Ailesi onu normal bir ruh zannediyorlardı taa ki on yaşına gelene kadar o zaman nasıl olduğunu bilmese de ailesi evin etrafında muhteşem bir reiatsu hissettiklerini söylerler. O gün bu gündür shinigamilik için kendi kendine çalışır, Soul Society'nin merkezine diğer shinigamilerin yanına gitmeyi ise dört gözle bekler.

Eski anılarını düşünürken arkasından gelen küçük narin bir çıtırtı ile irkilir ve elini göğsünün ortasına koyarak arkasını döner. Gelen kişi uzun kahverengi saçları renkli gözleri ve sevimli yüzü ile en yakın arkadaşı Lisanna. Bu kızın soyunda çok güçlü shinigamiler olmakla birlikte kendiside Shinigamilik için adaydır. Reiatsu'su o kadar yüksek ki bebekken bile oyuncaklarını hava da süzdürdüğünü söyleyerek hava atar ailesi.

''Lisa burda ne işin var senin?''
''Sevindirici haberi ilk seninle paylaşmak istedim!''
''Ne haberi yoksa sen...''
''Aynen öyle nihayet shinigami olabileceğim!''

Kız, çocuğun boynuna hızlı sıkıca sarılıp gülmeye başladı. Gallent bu olaya ne kadar sevinse de bir yandan da kendisine gelmediği için üzülüyordur. Lisanna'yı oldum olası kıskanmıştır aslında ama bunu belli etmeden iyi ve samimi dostluklarını sürdürmeye devaam etmiştir.

''Muhtemelen sen henüz kabul edilmedin''
''Şeyy aslında...''

Çocuk lafı ağzında geveleyerek kıza ne diyeceğini bilemedi içinden ne diyeceğini düşündü ''Ne yapıyorsun sen o senin arkadaşın ne olacak ki sanki!'' diyerek geçirdi içinden. Gözlerini aşşağı doğru devirdi tam söylemek üzereyken kız ilk hamleyi yaptı.

''Anladım üzülme sen henüz kabul edilmedin biliyorum ama mutlaka kabul edileceksindir senin gibi yetenekli biri kesinlikle shinigami olmalı, hatta seni kabul etmeseler bile bile ben seni bavulun içine koyup kaçak götürürüm''

Bu söz oğlanın yüzünde gülücükler açmasına sebeb oldu kız o kadar mutluydu ki mavi gözlerinin içi pırıl pırıl parlıyordu. Kız daha fazla üstüne gitmemek için sessizce ağaç evden çıktı. Gallent ağaç evde sadece kendisinin olduğunu hissettiği an başını kaldırdı ve gülümsedi. Herkesin onu düşündüğünü biliyordu ama bir gün ona en ufak bir şey yapanlardan bile en büyük şekilde alacaktı intikamını.

Ağaç evden aşşağı indi demir kapının önünde bir grup siyah pelerinli yüzleri gözükmeyen ve birisi baktığında içini kasvetle dolduracak maskeleri vardı adamların. Ailesinin kaçak işlerle uğraştığını bilmesine olduğunu bilmesine rağmen inanmamıştı demek ki dedikodular doğruymuş. İnerken adamın birisi kafasını çevirip baktı, Gallent baktığını farketmesine rağmen görmezden gelip kafasını başka tarafa çevirdi. Hızlıca eve girdi ve odasına çıktı.

Aradan henüz on dakika geçmemesine rağmen aşşağıdan takırtılar patlama sesleri ve şıngırtılar gelmeye başlamıştı bile. Gallent evlerin de büyük bir düello olduğunu farketti koşarak aşşağı indi kara pelerinli adamlardan birisi anne ve babasının önünde durmuş iki baş parmağını da kalplerine dayamıştı. Gallent onları öldüreceğini anlar anlamaz annesinin korku dolu bakışlarını gördü. Sessiz adımlarla adamın arkasında durdu ve tek eli ile adamın boynunu kavrayıp boğmaya çalıştı. Pelerinli adam kafasını çevirir çevirmez onun amcası Leonard olduğunu farketti. Elini sımsıkı tutuyordu.

''Neden böyle bir kötülüğü bize yaptın? Neden!?''

Yaşlı adam hiç bir şey söyleyemeden bakıyordu Gallent'in gözlerinin içine. Oğlan bir anda göz yaşlarında boğulur hale gelmişti amcası hala bakıyordu o sırada babasının tiz ve öfkeli sesini işitti.

''Hado no 4 Byakurai!''

Amcası ellerinin arasında can vermişti gözleri saliselik farklarla kapanmaya başlamıştı. Bu Hado lanet gibi bir şey yani küçük bir sayısı olmasına rağmen gene de sert bir hado fakat babasının neden böyle bir şey yaptığını anlayamamıştı, niçin eli amcasının kalbine doğrultulmuş bir vaziyette onu Byakurai ile öldürmüştü anlayamıyordu. Sonra babası eline oğluna doğrultarak şu sözleri söyledi:

''Hado no 1 Sho! Artık sende ailemizin lanetini gördün sana bunu göstermek istemezdim hep senden saklamaya çalıştık ama demek ki bir gün bu olacaktı seni sadece bu kido ile bayıltıp daha iyi bir yalan bulmaya çalışacağım!''

Çocuk ne yapacağını bilemeden gözlerini kapattı ve babasının son sözlerini duymaya çalıştı.

''Not:Diğer rp'lerde uzun yazmaya karşı olduğunu görmüştüm bende one göre fazla uzun yazmadım ve bu başka bir sitede kullandığım Hp kurgusu ama ben üzerinde biraz oynadım neyse bunu sırf bilginiz olsun diye söylüyorum.''
Eyvah Admin
Genel Yönetici
Genel Yönetici
Eyvah Admin

Kadın
Nereden : Nereye...
Lakap : Admin
Ruh Hali : Rp Puanlama ~Gallent~ Images12

Karakter
Zanpakutou: Yönetim Paneli asddasdasd
Rp Puanlama ~Gallent~ Left_bar_bleue9999999/9999999Rp Puanlama ~Gallent~ Empty_bar_bleue  (9999999/9999999)

Rp Puanlama ~Gallent~ Empty
MesajKonu: Geri: Rp Puanlama ~Gallent~   Rp Puanlama ~Gallent~ Icon_minitimeCuma Tem. 13, 2012 4:54 pm

Değerlendirme
-Renklendirme ve düzen 6/10
Daha iyi yapılabilirdi. Sadece konuşmalarda ayırmışsın. Renklerde de daha uyumlu seçebilirdin.
-Betimleme 8/20
Yok denecek kadar az buldum. Dış olarak bir iki betimlemede bulunmuşsun. Ancak olayı anlatırken daha verimli bir betimleme beklerdim. Duygu betimlemesi de hiç yoktu.
-Akıcılık 5/20
Bilhassa yapılan imla hataları nedeniyle, pek akıcı olduğunu söyleyemem bu rpnin.
Henüz hiçbir şeyden habersiz genç ruh hayattan bıkmış bir halde yeşil çimlerin üzerinden kalktı. Gözlerini yakan güneşe doğru dönmüş kafasını çevirdi ve ayağa kalktı.
Daha ilk iki cümlende ayni şeyi tekrarlamışsın. Kelime tekrarın da çok fazla. Kısa olması bir rpnin akıcı olacağı anlamına gelmiyor.
Ayrıca zaman değiştirmişsin rpde. Di’li geçmiş zamandan geniş zamana çevirmişsin.
“Aslında farkettirmeseler de ailesi durumunu biliyor ve ona üzülüyorlardı. Ailesi onu normal bir ruh zannediyorlardı taa ki on yaşına gelene kadar o zaman nasıl olduğunu bilmese de ailesi evin etrafında muhteşem bir reiatsu hissettiklerini söylerler. O gün bu gündür shinigamilik için kendi kendine çalışır, Soul Society'nin merkezine diğer shinigamilerin yanına gitmeyi ise dört gözle bekler.”
-İmla 3/20
Spoiler:
-Kurgu 6/20
Keşke hiç Bleach’e uyarlamasaydın, zira rehberleri okusaydın böyle bir sorumluluk olmadığını anlardın. Bleach’e uyarlanınca çoğu yerler, senin de anlayış göstereceğin şekilde anlamsız olmuş.
Normal de Bleach kurgularını Hp kurgularından daha çok severdim; ancak bu rp için durum değişti.
-Uzunluk. 8/10
Fazla uzuna karşıyım ama belirli bir sınırlama var, Times ya da Calibri 9 punto bir sayfa olarak. Senin rpdeki boşlukları silince biraz az kalıyor.

Maalesef akademiye kaldınız. Orada rp düzeyinizi en verimli şekilde geliştireceğinizi umuyorum, imlanızı da ayni şekilde düzelteceğinizi de. Bu rpden bahsettiğiz site de kaç puan aldığınızı da merak etmiş bulunmaktayım.
https://bleachrpg.yetkin-forum.com

Rp Puanlama ~Gallent~
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Fumetsu Ryuichi-Puanlama
» Isaac Kurokatsu RP Puanlama
» Junk Kang Puanlama
» Puanlama dediler geldik.